Aktualności

KIKO Milano zaprezentowało wiosenną kolekcję

08 kwietnia 2024, godz. 15:01

A A A

W dniach 26 i 27 marca w Tagomago Boutique odbyła się prezentacja najnowszej wiosennej kolekcji marki KIKO Milano - DAYS IN BLOOM. Była to okazja do zaprezentowania marki, pokazania najnowszej kolekcji, jak również udzielenia indywidualnych porad makijażowych.

Marka KIKO Milano została założona w 1997 roku przez włoskiego przedsiębiorcę, Antoniego Percassiego. Jego założenia były proste – chciał, aby stworzony przez niego brand był nowoczesny, dynamiczny, nadążający za światem mody przy zachowaniu najwyższej jakości i dostępności dla każdego. Produkowane przez niego kosmetyki są wciąż ulepszane i rozbudowywane o coraz to bardziej zaawansowane formuły w oparciu o najnowsze trendy. W efekcie, w portfolio KIKO Milano znajdziemy dziś profesjonalne, najwyższej jakości kosmetyki – nowoczesne linie makijażowe oraz pielęgnacyjne, do twarzy i ciała, dopasowane do każdego rodzaju skóry, karnacji i aktualnych potrzeb.

Najnowsza kolekcja marki DAYS IN BLOOM to produkty do makijażu twarzy, oczu, ust i paznokci, a także kosmetyki do pielęgnacji skóry. Modne, świeże odcienie z błyszczącym lub aksamitnym wykończeniem zapewniają romantyczny, eteryczny look odpowiedni na każdą okazję, a opakowania wzbogacone delikatnymi odcieniami niebieskiego, żółtego i różowego w połączeniu z cennymi akcentami różowego złota przyciągają wzrok.

Podczas dwudniowego spotkania obecne były dziennikarki oraz influencerki między innymi: Adrianna Skon, Marta Sędzicka, Beauty Boy, czy znana z programu TOP MODEL - Natalia Węgrzynowska. Spotkanie uświetnił pokaz makijażu wykonany przez Katarzynę Kałuską znaną w sieci jako Kitulec. Ponadto porad makijażowych udzielały ekspertki Tagomago Boutique -  Justyna Matusiak i Karolina Zaliwska.

– Cieszymy się z rozwoju marki KIKO Milano, uznanej marki kosmetycznej, posiadające szerokie grono fanek w naszym kraju. Jesteśmy przekonani, że nowa kolekcja DAYS IN BLOOM przypadnie do gustu nie tylko stałym wielbicielkom produktów sygnowanych logo KIKO Milano, ale także zainteresuje nowe użytkowniczki – mówi Janina Karasek, New Business & Marketing Director w Primavera Parfum.

Tagomago Boutique, w której odbywała się prezentacja kolekcji to luksusowa perfumeria w Warszawie znajdująca się w Domu Dochodowym przy placu Trzech Krzyży. Elegancka perfumeria z asortymentem najbardziej luksusowych i pożądanych marek z całego świata. Młodsza siostra internetowej perfumerii Tagomago.pl, jest bardziej wyrafinowana i oferuje stacjonarne zakupy oraz doświadczoną, ekspercką obsługę.

Perfumeria Tagomago Boutique należy do grupy Primavera Parfum, która jest wyłączonym dystrybutorem marki KIKO Milano w Polsce.

 

Historia firmy

 

 

 


 

1958

Ojciec Jarosława Karaska otwiera zakład rzemieślniczy - ślusarstwo.

1981

Jarosław Karasek po skończeniu studiów otwiera spółkę z ojcem, początek produkcji elementów metalowych dla producentów kosmetyków (przez wiele lat większość producentów kosmetyki kolorowej zaopatrywała się w elementy metalowe).

1986

Otwarcie zakładu produkującego opakowania do kosmetyków.

1991

Początek handlu hurtowego i dystrybucji kosmetyków, import z Francji.

Powstanie firmy Chemia Gospodarcza Kosmetyki Maciej Purchała oraz perfumerii "Oleńka" na Bielanach oraz w Międzylesiu.

1992

Rozpoczęcie dystrybucji marki Arcancil oraz dystrybucji selektywnych marek firmy Sanofi Beaute - Van Cleef&Arpels, Oscar de la Renta, Stendhal, Roger&Gallet.

1994

Jarosław Karasek przystaje do międzynarodowego projektu pn. Ina Trading (międzynarodowy holding mający swoje firmy we wszystkich krajach Europy Wschodniej, w tym również w Rosji i na Ukrainie oraz w basenie Zatoki Perskiej, Indiach po Nepal i Afganistan włącznie). Jarosław kieruje rynkiem polskim i podlegają mu również rynek ukraiński oraz rosyjski w zakresie zaopatrzenia. Holding zajmuje się dystrybucją dóbr luksusowych, kosmetyków i akcesoriów. W Polsce realizowana jest dystrybucja perfum: Christian Dior, Boucheron, Azzaro, Decleor, Mavala, itp. Firma rozwija się dynamicznie i w latach 1995-98 udział w rynku sprzedaży kosmetyków luksusowych osiąga poziom 12-15%. W zakresie logistyki firma wprowadza standardy do dzisiaj trudne do przestrzegania przez dystrybutorów kosmetyków, opierające się na zasadzie: dzisiaj zamówienie - dzisiaj wysyłka. Firma zrywa z tradycją lansowania nowych zapachów, produktów luksusowych w kuluarach hoteli i restauracji na rzecz wykorzystania do tego celu miejsc związanych z kulturą i sportem: Dolce Vita - warszawska Zachęta, Pour Homme - pole golfowe w Rajszewie, Jaipur marki Boucheron - Pałac Na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

1996/97

Powstanie firm PPHU Primavera Mirosława Purchała oraz Primavera Sp. z o.o., zajmujących się międzynarodowym, a później również krajowym handlem hurtowym kosmetykami.

W ramach grupy Ina Trading następuje początek tworzenia sieci perfumerii, które przyjmują międzynarodowe logo Ina Center (do 2000 roku sieć 20 perfumerii).

2001

Jarosław Karasek odchodzi ze struktury Ina Trading. Jego żona cały czas prowadzi działalność hurtowej sprzedaży kosmetyków.

2006

Powstanie perfumerii internetowej Tagomago.pl. Początek sprzedaży hurtowej kosmetyków luksusowych.

2012

Zacieśnienie współpracy z firmą Macieja Purchały.

2013

Połączenie sił firm rodziny Purchałów i Karasków - powstanie Primavera Perfum Sp. z o.o., która z dniem 11.01.2017 zostaje przekształcona w Primavera Parfum Sp. z o.o. Spółka komandytowa.

2017

Przeprowadzka do nowego biura i magazynu na Matuszewskiej.

2019

Rozpoczęcie współpracy z najlepszymi chińskimi platformami e-commerce, miedzy innymi Tmall, JD.com, VIP.com, Little Red Book czy Kaola.

2022

Wdrożenie nowego oprogramowania, dającego największy potencjał pod przyszły wzrost.

Przeprowadzka magazynu do nowoczesnego centrum logistycznego Panattoni Park Warsaw North II pod Radzyminem, zaś części administracyjnej do biurowca Moje Miejsce B2 w Warszawie.