Zarząd / Władze

Janina Karasek

współwłaściciel oraz dyrektor ds. rozwoju w Primavera Parfum

Ukończyła Uniwersytet Warszawski na kierunku Marketing. Pierwsze kroki zawodowe stawiała w firmie Danone Eaux France, gdzie zajmowała się działaniami promocyjnymi dla marki Brumistaeur Evian (woda termalna). Przygodę z branżą kosmetyczną oraz beauty zaczęła w 2009 roku w perfumerii internetowej Tagomago.pl, pełniąc funkcję Project Managera i odpowiadając za obsługę sprzedażową kluczowych klientów, promocję oraz realizację strategii PR. W późniejszych latach pracowała w firmie Primavera Parfum. Najpierw jako Area Manager ds. perfumerii stacjonarnych, później jako Project Manager, by wreszcie awansować na stanowisko Dyrektora Marketingu. Od 2019 roku, jako dyrektor ds. rozwoju, odpowiada za kompleksową strategię rozwoju całej marki na rynku polskim ze szczególnym uwzględnieniem segmentu dropshippingu.

Aktywnie uprawia crossminton, zaliczając się do grona najlepszych polskich zawodniczek. W 2015 roku została mistrzynią świata w grze podwójnej. W wolnych chwilach jeździ konno.

Maciej Purchała

współwłaściciel oraz dyrektor ds. logistyki w Primavera Parfum

Od blisko 30 lat związany z branżą kosmetyczną. Pomysłodawca oraz właściciel powstałej na początku lat 90-tych firmy Chemia Gospodarcza Kosmetyki Maciej Purchała oraz perfumerii „Oleńka” na Bielanach oraz w Międzylesiu. W latach 1996/97 założył firmy PPHU Primavera Mirosława Purchała oraz Primavera Sp. z o.o., zajmujące się międzynarodowym, a później krajowym handlem hurtowym kosmetykami. Obecnie w firmie Primavera Parfum piastuje stanowisko dyrektora ds. logistyki, odpowiadając za pełen łańcuch usług – od magazynowania, przez pakowanie po nadawanie przesyłek.

Od 2012 roku zasiada w zarządzie klubu sportowego Hutnik Warszawa na stanowisku prezesa.

Historia firmy

 

 

 


 

1958

Ojciec Jarosława Karaska otwiera zakład rzemieślniczy - ślusarstwo.

1981

Jarosław Karasek po skończeniu studiów otwiera spółkę z ojcem, początek produkcji elementów metalowych dla producentów kosmetyków (przez wiele lat większość producentów kosmetyki kolorowej zaopatrywała się w elementy metalowe).

1986

Otwarcie zakładu produkującego opakowania do kosmetyków.

1991

Początek handlu hurtowego i dystrybucji kosmetyków, import z Francji.

Powstanie firmy Chemia Gospodarcza Kosmetyki Maciej Purchała oraz perfumerii "Oleńka" na Bielanach oraz w Międzylesiu.

1992

Rozpoczęcie dystrybucji marki Arcancil oraz dystrybucji selektywnych marek firmy Sanofi Beaute - Van Cleef&Arpels, Oscar de la Renta, Stendhal, Roger&Gallet.

1994

Jarosław Karasek przystaje do międzynarodowego projektu pn. Ina Trading (międzynarodowy holding mający swoje firmy we wszystkich krajach Europy Wschodniej, w tym również w Rosji i na Ukrainie oraz w basenie Zatoki Perskiej, Indiach po Nepal i Afganistan włącznie). Jarosław kieruje rynkiem polskim i podlegają mu również rynek ukraiński oraz rosyjski w zakresie zaopatrzenia. Holding zajmuje się dystrybucją dóbr luksusowych, kosmetyków i akcesoriów. W Polsce realizowana jest dystrybucja perfum: Christian Dior, Boucheron, Azzaro, Decleor, Mavala, itp. Firma rozwija się dynamicznie i w latach 1995-98 udział w rynku sprzedaży kosmetyków luksusowych osiąga poziom 12-15%. W zakresie logistyki firma wprowadza standardy do dzisiaj trudne do przestrzegania przez dystrybutorów kosmetyków, opierające się na zasadzie: dzisiaj zamówienie - dzisiaj wysyłka. Firma zrywa z tradycją lansowania nowych zapachów, produktów luksusowych w kuluarach hoteli i restauracji na rzecz wykorzystania do tego celu miejsc związanych z kulturą i sportem: Dolce Vita - warszawska Zachęta, Pour Homme - pole golfowe w Rajszewie, Jaipur marki Boucheron - Pałac Na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

1996/97

Powstanie firm PPHU Primavera Mirosława Purchała oraz Primavera Sp. z o.o., zajmujących się międzynarodowym, a później również krajowym handlem hurtowym kosmetykami.

W ramach grupy Ina Trading następuje początek tworzenia sieci perfumerii, które przyjmują międzynarodowe logo Ina Center (do 2000 roku sieć 20 perfumerii).

2001

Jarosław Karasek odchodzi ze struktury Ina Trading. Jego żona cały czas prowadzi działalność hurtowej sprzedaży kosmetyków.

2006

Powstanie perfumerii internetowej Tagomago.pl. Początek sprzedaży hurtowej kosmetyków luksusowych.

2012

Zacieśnienie współpracy z firmą Macieja Purchały.

2013

Połączenie sił firm rodziny Purchałów i Karasków - powstanie Primavera Perfum Sp. z o.o., która z dniem 11.01.2017 zostaje przekształcona w Primavera Parfum Sp. z o.o. Spółka komandytowa.

Zapraszamy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS

Skontaktuj się z nami za pmocą poniższego formularza lub pisząc na adres e-mail: sales@pvex.pl