Aktualności

Connect Poland Prize

21 września 2022, godz. 12:55

A A A

Zakończył się I etap projektu "Connect Poland Prize”. Primavera Parfum jest partnerem biznesowym przedsięwzięcia.

Projekt „Connect Poland Prize” realizowany jest przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Jego celem jest zachęcenie zagranicznych startupów do prowadzenia biznesu w Polsce i na Lubelszczyźnie, a tym podniesienie innowacyjności polskiej gospodarki oraz regionu poprzez rozwój lubelskiego ekosystemu startupowego. Primavera Parfum jest jednym z partnerów biznesowych projektu, zapewniając możliwość realizacji wybranych, dofinansowanych przedsięwzięć.

W ramach I etapu projektu zostało zrekrutowanych 46 zespołów z 14 krajów, które sukcesywnie zakładają w Polsce swoje spółki. Jego podsumowanie nastąpiło 8 września 2022 w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym S.A. podczas konferencji prasowej "Connect Poland Prize – LPNT akceleratorem zagranicznych start-upów”.

Konferencję prasową otworzyło wystąpienie Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, Pana Zbigniewa Wojciechowskiego, który docenił wkład Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego w budowanie lubelskiego ekosystemu startupowego. Głos zabrali również: Prezes Zarządu LPNT S.A., Pani Magdalena Stachyra oraz Kierownik Projektu, Pani Anna Grzegorczyk. Swoją perspektywę współpracy ze startupami w projekcie przedstawili Partnerzy Biznesowi: Pan Albert Smektalski reprezentujący Brave Seed Fund, Pan Łukasz Gołąbek z Netrix SA i Netrix Ventures oraz Pan Michał Żółkowski z naszej firmy.

Historia firmy

 

 

 


 

1958

Ojciec Jarosława Karaska otwiera zakład rzemieślniczy - ślusarstwo.

1981

Jarosław Karasek po skończeniu studiów otwiera spółkę z ojcem, początek produkcji elementów metalowych dla producentów kosmetyków (przez wiele lat większość producentów kosmetyki kolorowej zaopatrywała się w elementy metalowe).

1986

Otwarcie zakładu produkującego opakowania do kosmetyków.

1991

Początek handlu hurtowego i dystrybucji kosmetyków, import z Francji.

Powstanie firmy Chemia Gospodarcza Kosmetyki Maciej Purchała oraz perfumerii "Oleńka" na Bielanach oraz w Międzylesiu.

1992

Rozpoczęcie dystrybucji marki Arcancil oraz dystrybucji selektywnych marek firmy Sanofi Beaute - Van Cleef&Arpels, Oscar de la Renta, Stendhal, Roger&Gallet.

1994

Jarosław Karasek przystaje do międzynarodowego projektu pn. Ina Trading (międzynarodowy holding mający swoje firmy we wszystkich krajach Europy Wschodniej, w tym również w Rosji i na Ukrainie oraz w basenie Zatoki Perskiej, Indiach po Nepal i Afganistan włącznie). Jarosław kieruje rynkiem polskim i podlegają mu również rynek ukraiński oraz rosyjski w zakresie zaopatrzenia. Holding zajmuje się dystrybucją dóbr luksusowych, kosmetyków i akcesoriów. W Polsce realizowana jest dystrybucja perfum: Christian Dior, Boucheron, Azzaro, Decleor, Mavala, itp. Firma rozwija się dynamicznie i w latach 1995-98 udział w rynku sprzedaży kosmetyków luksusowych osiąga poziom 12-15%. W zakresie logistyki firma wprowadza standardy do dzisiaj trudne do przestrzegania przez dystrybutorów kosmetyków, opierające się na zasadzie: dzisiaj zamówienie - dzisiaj wysyłka. Firma zrywa z tradycją lansowania nowych zapachów, produktów luksusowych w kuluarach hoteli i restauracji na rzecz wykorzystania do tego celu miejsc związanych z kulturą i sportem: Dolce Vita - warszawska Zachęta, Pour Homme - pole golfowe w Rajszewie, Jaipur marki Boucheron - Pałac Na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

1996/97

Powstanie firm PPHU Primavera Mirosława Purchała oraz Primavera Sp. z o.o., zajmujących się międzynarodowym, a później również krajowym handlem hurtowym kosmetykami.

W ramach grupy Ina Trading następuje początek tworzenia sieci perfumerii, które przyjmują międzynarodowe logo Ina Center (do 2000 roku sieć 20 perfumerii).

2001

Jarosław Karasek odchodzi ze struktury Ina Trading. Jego żona cały czas prowadzi działalność hurtowej sprzedaży kosmetyków.

2006

Powstanie perfumerii internetowej Tagomago.pl. Początek sprzedaży hurtowej kosmetyków luksusowych.

2012

Zacieśnienie współpracy z firmą Macieja Purchały.

2013

Połączenie sił firm rodziny Purchałów i Karasków - powstanie Primavera Perfum Sp. z o.o., która z dniem 11.01.2017 zostaje przekształcona w Primavera Parfum Sp. z o.o. Spółka komandytowa.

2017

Przeprowadzka do nowego biura i magazynu na Matuszewskiej.

2019

Rozpoczęcie współpracy z najlepszymi chińskimi platformami e-commerce, miedzy innymi Tmall, JD.com, VIP.com, Little Red Book czy Kaola.

Zapraszamy

MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS

Skontaktuj się z nami za pmocą poniższego formularza lub pisząc na adres e-mail: sales@pvex.pl